pl | en

flora quartet


Marcin Dymiter - elektronika, obiekty
Piotr Janiec - tuba
Tomek Stawiecki - klarnet
Małgorzata Wawro - wizualizacje diaskopowe


Flora Quartet to spotkanie elektroniki, field recordingu, diaskopowych wizualizacji z brzmieniem muzyków z Sejneńskiej Orkiestry Klezmerskiej i Sztetl. Punktem wyjścia jest obserwacja form i kształtów, kolorów i dźwięków. Improwizacja, kompozycja, pejzaż dźwiękowy, humor, bajkowe narracje- na przecięciu tych elementów gra FLORA QUARTET.

flora quartet - fragment koncertu 1
flora quartet - fragment koncertu 2
flora quartet - fragment koncertu 3


Biogramy:

Marcin Dymiter
aka emiter porusza się w obszarze elektroniki, muzyki improwizowanej. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska radiowe, muzykę do filmów, spektakli, wystaw i przestrzeni publicznych. Gra do filmów niemych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu. Producent muzyczny. Słuchacz i uczestnik muzycznych warsztatów w kraju i zagranicą m.in. warsztaty Le Quan Ninha, Andrew Sharpleya, Johna Butchera, Robina Minarda. Stypendysta Uniwersytetu Sztuki w Berlinie, finalista konkursu Netmage International Multimedia Festival w Bolonii. Stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011) i Fundacji Wyszehradzkiej (2012). Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej.
www.emiter.org

Piotr Janiec - tubista. Współpracuje z Ośrodkiem Pogranicze "Sztuk, Kultur, Narodów", gdzie rozpoczął naukę gry na tubie. Związany z muzyką klezmerską gra i koncertuje w Polsce i poza granicami. Członek Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego. Uczestniczył w warsztatach prowadzonych przez Paul'a Brody'ego, Frank'a London'a, Steve'a Swell'a, David'a Krakauera, Mikołaja Trzaski. Od 2008 związany z warszawską sceną muzyczną. Obecnie koncertuje wraz Trifonidis Orchestra, Trifonidis Free Orchestra, Frozen Bird, Muzyka Miejsca, Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. Współpracuje z muzykami takimi jak Maciek Bielawski, Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki, Raphael Rogiński, Michał Górczyński, Jerzy Mazzoll, Piotr Zabrodzki, Tomasz Duda, Paweł Szpura, Pawe Miśkiewicz, Radek Duda, Wojtek Traczyk, Ray Dickaty, Kamil Szuszkiewicz.
https://pl-pl.facebook.com/pages/Sztetl/131674246851013?sk=info
http://jazzarium.pl/przeczytaj/relacje/prawdziwie-klezmerska-orkiestra-teatru-sejneńskiego

Tomek Stawiecki - klarnecista i saksofonista. Pochodzący z Sejn, związany z ośrodkiem "Pogranicze - Sztuk, Kultur, Narodów". Uczestniczy w wieloletnim projekcie "Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego". Członek zespołu "Sztetl" eksplorującym archaiczne i mało znane utwory mistrzów tradycyjnej muzyki klezmerskiej. Uczestnik projektu "Banda Dzeta". Muzyk ukształtowany w odmienny sposób niż to się przyjęło. Bez szkoły muzycznej, ale po wielu spotkaniach, lekcjach i warsztatach z wybitnymi muzykami z Polski i Świata - m.in.: David Krakauer, Christian Dawid, Wacław Zimpel, Mikołaj Trzaska, Paul Brody, Frank London, Marcin Masecki czy Raphael Rogiński.

Małgorzata Wawro – twórca wizualizacji diaskopowych – manualnej metody tworzenia na żywo obrazów na diaskopie. Od 2004r. związana z zespołem „Jak Zwał Tak Zwał”. Układa obrazy do granej na koncertach muzyki, pokazując emocje, komentując, żartując, budząc skojarzenia, bywa że odciąga oko widza od ucha. We współpracy z Andrzejem Kędzierskim, od 1999 tworzy wydarzenia muzyczno-wizualne, organizuje koncerty, realizuje projekty edukacyjne. Na co dzień pedagog, animator działań kulturalno-profilaktycznych, przygotowuje i przeprowadza akcje społeczne, happeningi. Współpracowała m.in. z Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Europejskim Centrum Solidarności, Gdańskim Centrum Profilaktyki Uzależnień.