pl | en


wydarzenia archiwalne:



10.11.Sopot, Teatr BOTO, KRONIKA DŹWIĘKOWA #2: Ludomir Franczak,spektakl Walden, premiera płyty emiter "sinus balticus", godz.20:00

11.11.Sopot, Teatr BOTO, KRONIKA DŹWIĘKOWA #2: NOWA ZIEMIA,WOLNOŚĆ, godz.20:00
https://www.facebook.com/events/144511789620148/

6-7.10. Lublin, Warsztaty Kuultury, Spacer dźwiękowy i warsztaty.
http://www.warsztatykultury.pl/warsztat-medialabowy-muzyczna-mapa-lublina-cykl-warsztatowy/
http://www.warsztatykultury.pl/wydarzenia/nocny-spacer-dzwiekowy-oraz-warsztaty-nagran-terenowych-field-recording-warsztat-medialabowy/


MAPA"NO AUTOMATU"/ NOWA PŁYTA I KONCERTY

11.10.Bydgoszcz, Bibloteka Wojewódzka w Bydgoszczy- strych, godz.19:00,MAPA
http://biblioteka.bydgoszcz.pl/wydarzenia/mapa-koncert-na-strychu/

12.10.Warszawa, DK Kadr, godz.20:00, MAPA
http://www.dkkadr.waw.pl/mapa/

13.10.Toruń, Kulturhauz, godz.19:30, COLUMBUS DUO/ MAPA/ THE KURWS
https://www.facebook.com/events/172829006618266/174326543135179/

14.10.Gdańsk, Klub ŻAK, godz.20:00, THE KURWS/MAPA
http://klubzak.com.pl/wydarzenia/mapa-/-the-kurws.html

15.10.Elbląg, Galeria EL, Wydźwięki/ Resonances, godz.18:00, COLUMBUS DUO/ MAPA
http://www.galeria-el.pl/news/wydzwiekiii-resonancesss.html


Wraca Tracklista! Biuro Dźwięku Katowice zaprasza
19.10.Katowice, Biuro Dźwięku Katowice, godz.18:00, Tracklista-prowadzenie Marcin Dymiter
http://www.biurodzwieku.pl

28.07. Katowice, BWA, Wystawa Przesilenia, wernisaż godz.18.00 Kuratorką wystawy jest Marta Lisok.
http://www.bwa.katowice.pl/p/566/przesilenia__wernisaz_wystawy_28_lipca_o_godz_1 8/

03.08. Katowice, Muzykodrom Asi Miny: Jak brzmi lato w mieście?, godz.16:00
http://miasto-ogrodow.eu/strona/muzykodrom

06.08. Katowice, OFF Festival, Scena eksperymentalna, MAPA, godz.18:50
http://off-festival.pl/pl

7.07. Lublin, Festiwal Inne Brzmienia, spacer dźwiękowy, godz. 16:00

8.07. Lublin, Festiwal Inne Brzmienia, jak otwierać uszy-wprowadzenie do field recordingu. Prowadzenie Marcin Dymiter, godz. 11:00

24.06, BIEGNIJ KUBA!, a/v performance (obraz/Ludomir Franczak, dźwięk/Marcin Dymiter, czyta/Robert Więckiewicz), Festiwal Małych Opowieści, Lublin

17-21.05. Wrocław, BIENNALE WRO 2017 DRAFT SYSTEMS
18.05.emiter- soundscape set, 19:00–20:00, przed BARBARA INFOPUNKT
http://wro2017.wrocenter.pl/works/soundscapeset/
http://wrocenter.pl/pl/wro2017/

24-28.05. Białystok, Dni Sztuki Współczesnej, instalacja Terytorium snu
http://dsw.bialystok.pl/pl/program/

26-27.05. Sopot, premiera spektaklu, Sopocki Teatr Tańca, Bestiarium. Nienasycenie, godz.19:00
http://www.teatrnaplazy.pl/wydarzenie/bestiarium-nienasycenie-2/?instance_id=1880

29.05-02.06. Katowice, Biuro Dźwięku Katowice - Mikrorezydencja Biura Dźwięku Katowice

01.06. Katowice, Biuro Dźwięku Katowice, Tracklista- dźwięk język sztuki, godz.18:30

02.06. Katowice, Biuro Dźwięku Katowice, Koncert podsumowujący mikrorezydencję, godz.20:00

20.04. Katowice, Biuro dźwięku Katowice, Tracklista, godz.18:30
https://www.facebook.com/events/1453207938076686/

22.04. Sopot, Sopocki Teatr Tańca, Bestiarium. Nienasycenie przedpremierowo - Weekend z Witkacym, godz.19:00
https://www.facebook.com/events/1882180385363137/

23.04. Scena Teatralna Trójki, Mgła zdaje się przychodzić z zewnątrz, reżyseria: Ludomir Franczak, muzyka: Marcin Dymiter, godz.21.07
http://www.polskieradio.pl/17/76/Artykul/1754836,Radiowy-powrot-do-slynnej-Pasazerki

11.05 Katowice, Biuro dźwięku Katowice, Tracklista, godz.18:30
https://www.facebook.com/events/438849256500006/

8.12. Słupsk, Kino Rejs, godz.18:00, Muzyka na żywo do filmu "Mocny człowiek"
http://www.emcek.pl/index.php/kino_rejs/repertuar/filmy/mocny_czlowiek

15.12. Gdynia, Muzeum Miasta Gdyni, Tracklista, godz.18:00
http://www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/tracklista-w-chmurze-o-zagadnieniu-archiwu m-dzwiekowego/

17.12. Sopot, DKF Kurort, "Mocny człowiek"-muzyka na żywo: emiter
http://www.dkfkurort.pl

19.11.Katowice, Miasto Ogrodów, Muzykodrom Asi Miny, warsztaty dźwiękowe prowadzi Marcin Dymiter, godz.11:00

20.11.Kraków, Cricoteca, Warsztaty dźwiękowe, godz.11:30
http://www.news.cricoteka.pl/sluchanie-20-listopada/

20.11.Kraków, Audio Art Festival, Bunkier Sztuki, godz.18:00, BAZA|Olga Szymula (głos, elektronika), Marcin Dymiter (elektronika)
http://www.audio.art.pl
https://baza-selected.bandcamp.com/

21.11-24.11, Katowice, Wystawa Polish Soundscapes w ramach festiwalu Brand New Music 2016

23.11.Katowice, Festiwal Brand New Music 2016, godz.19:00, emiter soundscape set
http://www.am.katowice.pl/index.php?a=wydarzenie&id_item=10081

Paul Wirkus-solo | emiter-solo i wspólny koncert muzyków MAPY

07.10.Toruń, Kulturhauz , godz.20:30
08.10.Warszawa, NINA , godz.21:00
http://www.nina.gov.pl/projekty/polish-soundscapes
https://www.facebook.com/events/1094150287332826/
09.10.Sopot, Teatr BOTO, godz.20:00
http://boto.art.pl
13.10.Lublin, Festiwal Konfrontacje teatralne, Piwnice CK godz.22:00
http://konfrontacje.pl/wydarzenie/premiera-kasety-marcina-dymitera-zycie-i-smierc-janiny-wegrzynowskiej/


20.10.Gdynia, Muzeum Miasta Gdyni , godz.18:00, Tracklista

08.09.Wrocław, Centrum Sztuki WRO, godz.18:00, Nasłuchiwanie, czyli jak otwierać uszy- wykład i wprowadzenie do warsztatów Marcin Dymiter
https://www.facebook.com/events/1042516302536086/
http://wrocenter.pl/pl/dzwiekowy-wroclaw/

14-18.09.Elbląg, Galeria El, Festiwal WYDŹWIĘKI
http://resonances.galeria-el.pl/program

21-23.09.Wrocław, Centrum Sztuki WRO, godz.18:00, Nasłuchiwanie , czyli jak otwierać uszy. Warsztaty dźwiękowe. Prowadzenie Marcin Dymiter
https://www.facebook.com/events/1042516302536086/
http://wrocenter.pl/pl/dzwiekowy-wroclaw/

24.09 - 08.10. Warszawa, NINA, wystawa Polish Soundscpaes- otwarcie wystawy, godz.19:00, kuratorzy: Marcin Barski, Marcin Dymiter
http://www.nina.gov.pl/projekty/polish-soundscapes
https://www.facebook.com/events/1094150287332826/

29.09.Gdynia, Muzeum Miasta Gdyni, Tracklista, godz.18:00
Prowadzenie Marcin Dymiter

01.10.Wilno, Art Meetings Festival, m.in Piotr Kurek, emiter, wilhelm bras, syny
http://artmeetings.lt/pl/program/

30.07-5.08. Wrocław, Rynek 25, Znajomi znad morza
http://koalicjamiast.wroclaw2016.pl/gdansk/
https://www.facebook.com/znajomiznadmorzawro

16.06. Gdynia, Muzeum Miasta Gdyni, Tracklista, godz.18:00
http://www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/tracklista-on-the-road-again-o-podrozy/

17.06. Gdańsk, Fląder Festiwal, emiter/nowicki, 20:30
http://fladerfestiwal.pl/?page_id=471

05.07. Lublin, Inne Brzmienia, FLORA QUARTET, godz.22:00
http://www.innebrzmienia.eu/category/artysci/

07-09.07. Poznań, warsztaty Nasłuchiwanie, czyli jak otwierać uszy. Wprowadznie do field recordingu. Marcin Dymiter
http://www.animator-festival.com/#program

09.07. Poznań, Animator 9 Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych, FLORA QUARTET, godz.21:45
http://www.animator-festival.com/

31.06. Tarnów, Dźwięki i szwy, godz.17:00
http://www.bwa.tarnow.pl/3,278,aktualnosci,doba-dla-kultury.html

02.06. Jihlava, Galeria OGV, otwarcie wystawy Polish Soundscapes + soundscape set Marcin Dymiter

03.06. Kraków, Śródmiejski Ośrodek Kultury, Ćwiczenia ze słuchu: Czym zajmuje się Instytut Pejzażu Dźwiękowego, soundscape set, Marcin Dymiter, godz.19:30
https://www.facebook.com/events/784456364987748/

21.04.Gdynia, Muzeum Miasta Gdyni, godz.18:00
Tracklista dj+wykład prowadzenie Marcin Dymiter
http://www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/tracklista/

06.05 Warszawa, Instytut teatralny, godz. 20:00 – Ludomir Franczak / instalacja performatywna /premiera
http://www.instytut-teatralny.pl/

Baza (Olga Szymula, Marcin Dymiter)
12.05. Bydgoszcz, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. W. Bełzy w Bydgoszczy, godz.20:00, koncert BAZA
13.05. Toruń, Kulturhauz, godz.20:30, koncert BAZA
14.05. Gdańsk, Kolonia Artystów, koncert BAZA, godz.20:00
http://www.kolonia-artystow.pl

19.05. Muzeum Miasta Gdyni, godz.18:00,
Tracklista dj+wykład prowadzenie Marcin Dymiter

21.05. Gdynia , Muzeum Miasta Gdyni, Noc muzeów - Gdynia Noir emiter_franczak audio video performance, godz.23:00

05.04. Bydgoszcz, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. W. Bełzy w Bydgoszczy,godz.19:00, Tracklista dj set+ wykład Marcin Dymiter
https://web.facebook.com/events/198178993890913/

06.04. Toruń, Uniwersytet im.Mikołaja Kopernika, ul. Fosa Staromiejska 3 sala 311 (II piętro), godz. 16:45 Instytut Pejzażu Dźwiękowego „Ekologia akustyczna i pejzaż dźwiękowy"

14.04. Warszawa, Instytut teatralny, godz.19:00, koncert Marcin Dymiter
http://www.instytut-teatralny.pl/kalendarium/placowka-slady-cieni_2016-03-23
12.03. Katowice, Centrum Kultury Katowice, godz.19:00,Projekt audio-video Kościuszki- Asia Mina/ Jan Dybała Jr/ emiter
www.facebook.com

20.03. Warszawa, Kino Iluzjon, godz.16:30, SOUND(E)SCAPE SET. DŹWIĘKI Z REYKJAVÍKU I WARSZAWY gra Marcin Dymiter
www.ultima-thule.pl

24-25.02. Radom, kino Helios, projekcja filmu "Mocny człowiek" z muzyką na żywo- emiter
www.helios.pl

15.01. Elbląg, Galeria El, godz.19:00, BAZA (Olga Szymula, Marcin Dymiter)

16.01. Gdańsk, Dni Muzyki Nowej, Klub Żak, godz.20:00, BAZA (Olga Szymula, Marcin Dymiter)
http://klubzak.com.pl/projekty/projekt-muzyka.html


2015:

14.12. Toruń, Kulturhauz, słuchać, słyszeć, zapamiętać - wokół field recordingu, wykład, rozmowa, sety audio, Marcin Dymiter, Dariusz Brzostek, Rafał Kołacki godz. 19:00
https://www.facebook.com/events/468939806646990/

15.12. Bydgoszcz, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. W. Bełzy w Bydgoszczy, godz.18:00 - Tracklista dj set + wykład
https://www.facebook.com/events/502575613247064/

18/19.12. Katowice, BWA, Warsztaty: Nasłuchiwanie, czyli jak otwierać uszy. Wprowadzenie do field recordingu
http://www.bwa.katowice.pl/

20.11. Kraków, Audio Art Festival, Bunkier Sztuki, godz.20, emiter_franczak audio video performance
http://www.audio.art.pl

21.11. Kraków, Audio Art Festival, Akademia Muzyczna, godz.11:00, Wykład-Marcin Dymiter

24.11. Tarnów, BWA, Dźwięki i szwy - tracklista, godz.18:00

10.12. Gdynia, Muzeum Miasta Gdynia, tracklista, godz.18:00


KONCERTY FLORA QUARTET, Muzikka Organikka

25.11. Tarnów, BWA-ARTFEST 19.00
http://www.bwa.tarnow.pl/artfest,artfest-2014,5,35.html

27.11. Gdańsk, Kolonia Artystów, 19:00
http://www.kolonia-artystow.pl

28.11. Słupsk, MCK, 17:00
http://www.emcek.pl/index.php

29.11. Szczecin, Filharmonia, godz. 14:00
http://filharmonia.szczecin.pl/wydarzenia/373-Diffusion_Art_niedziela

14.10.Tarnów, BWA, Dźwięki i szwy - tracklista, godz.18:00

22.10.Gdynia, Muzeum Miasta Gdynia, tracklista, godz.18:00

27.10.Gdańsk, Kościół Św Jana, Legendy Pomorskie, godz.19:00
https://www.facebook.com/czytaniepomorza

05.11.Gdynia, Muzeum Miasta Gdynia, Tracklista, godz.18:00

11-13.09. Warszawa, Kino Iluzjon, Nasłuchiwanie- warsztaty z field recordingu
http://www.iluzjon.fn.org.pl/aktualnosci/info/552/nasluchiwanie-warsztaty-z-field-recordingu.html

19-20.09. Warszawa, Kino Iluzjon, Nasłuchiwanie- warsztaty z field recordingu, cz.2.
http://www.iluzjon.fn.org.pl/aktualnosci/info/552/nasluchiwanie-warsztaty-z-field-recordingu.html

24.09.Gdańsk, Instytut Kultury Miejskiej, Spotkanie, wykład, soundscape set, godz.18
http://ipd.edu.pl/spotkanie-w-instytucie-kultury-miejskiej/

8.07. Warszawa CSW - sala Laboratorium, Aki Onda / emiter |soundscape set, godz.20:00. Premiera 2 nowych wydawnictw z serii Field notes

https://pl-pl.facebook.com/program.strefa

07.05. Słupsk, DKF Kino Rejs, Muzyka na żywo do flmu Ch. Chaplina "Światła wielkiego miasta" Paweł Nowicki/ Marcin Dymiter, godz. 18:00

14.05. Gdańsk, Instytut Kultury Miejskiej, Flora Quartet - koncert, godz.21:00
http://www.emiter.org/flora-quartet
http://www.ikm.gda.pl/

16.05. Elbląg, Galeria El, Noc Muzeów, Spacer dźwiękowy prowadzenie Marcin Dymiter, g.21:00, Muzyka na żywo do flmu Ch. Chaplina "Światła wielkiego miasta" Paweł Nowicki/ Marcin Dymiter, godz.22:00
http://www.galeria-el.pl/wydarzenia/noc-muzeow-2015.html

22/23.05. Gdańsk, Instytut Kultury Miejskiej, Warsztaty Nasłuchiwanie (jak otwierać uszy?) - wprowadzenie do field recordingu, piątek godz.18:00, sobota godz.12:00

26.05. Sopot, Dwie zmiany, Soundscape i Trójmiasto - Zapraszamy na spotkanie poświęcone najnowszemu numerowi "Glissanda", godz.20:00 - dyskusja: udział wezmą - Krzysztof Marciniak (redaktor prowadzący numeru), Małgorzata Kęsicka, Marcin Dymiter aka Emiter, Krzysztof “Arszyn” Topolski; prowadzenie - Antoni Michnik, godz. 21:30 - Soundscape set| Marcin Dymiter aka Emiter

30.05. Tarnów, BWA, Tracklista w ramach projektu "Dźwięki i szwy", godz.15:00 warsztaty Asi Miny "Głoska", 17:00 Tracklista, godz 20:00 Koncert Asi Miny- "Biało"

31.05. Tarnów, BWA, warsztaty Asi Miny "Głoska", godz.12:00

08.06. Tarnów, BWA, Warsztaty rodzinne: Wprowadzenie do field recordingu, godz.17:00 prowadzenie Marcin Dymiter

09.06. Tarnów, BWA, wykład Dariusza Brzostka i tracklista dj set + wykład w ramach projektu "Dźwięki i szwy", godz.18:00

11.06. Gdynia, Muzeum Miasta Gdyni, Tracklista, godz.18:00

12.06.Warszawa, CSW Zamek Ujazdowski, Nasłuchiwanie, czyli jak otwierać uszy- wprowadzenie do field recordingu, godz.19:00
13.06.Warszawa, CSW Zamek Ujazdowski, Nasłuchiwanie, czyli jak otwierać uszy- wprowadzenie do field recordingu, godz.12:00
http://csw.art.pl/

22.04.Tarnów, BWA, Dźwięki i szwy, Tracklista Marcin Dymiter, koncert Tomka Chołoniewskiego, godz.18:00

25.04.Lublin, Galeria Labirynt - otwarcie wystawy Kryjówka, godz. 12.00. Wystawa czynna do 07.06.2015 (wt.-niedz., godz. 12.00-19.00, wstęp wolny)
http://labirynt.com/kryjowka/

26.06.Lublin, Galeria Labirynt - warsztaty dźwiękowe , godz. 12.00

27/28.03. Łódź, Filharmonia Łódzka, Warsztaty dźwiękowe prowadzenie Marcin Dymiter, g.18:00
http://filharmonia.lodz.pl/pl/aktualnosci/na-marginesie-dzwieku-wyklad-i-spacer-dzwiekowy

16.04. Gdynia, Muzeum Miasta Gdyni, Tracklista dj set+wykład, godz.18

22.04. Tarnów, BWA, Tracklista w ramach projektu "Dźwięki i szwy", godz.18:00

02.03. Ludwigshafen, Offene Welt, godz.18, emiter, Jacaszek&Mikołaj Trzaska
http://www.offenewelt.ludwigshafen.de/24-gusstaff-records.html

09.03. Sopot, 10-lecie DKF-u Kurort: Światła wielkiego miasta, reż. Ch. Chaplin, USA, 1931. Muzyka na żywo: Marcin Dymiter, Paweł Nowicki
http://www.dkfkurort.pl/

12.03. Gdynia, Muzeum Miasta Gdyni, Tracklista dj set+wykład, godz.18

15.01. Gdynia, Muzeum Miasta Gdyni, Tracklista| dj set + wykład, g.18

04.12. Bydgoszcz, Biblioteka Główna, Stary Rynek 24,godz.19 emiter| flora quartet
http://www.biblioteka.bydgoszcz.pl/04-12-2014-emiter-flora-quartet/

12.12. Elbląg, Galeria EL, WYDŹWIĘKI / RESONANCES, godz.18, Sound Lab | emiter
https://www.facebook.com/events/809402829124402/?ref=22

20.11.Gdynia, Muzeum Miasta Gdyni, Tracklista| dj set + wykład, g.18

24.11.Kraków, Galeria i!, emiter, godz. 19
https://www.facebook.com/events/649696835143099/

25.11.Tarnów, BWA, Tracklista | dj set + wykład: cykl spotkań o muzyce współczesnej, g.18
http://www.bwa.tarnow.pl/

27.11. Gdańsk, Nowa Synagoga, Muzycy na dach: Langfurtka, Emiter, Trupa Trupa, Trzaska/Jacaszek, godz.19:00
http://noweidzieodmorza.com/

16.10. Tarnów, BWA, Tracklista | dj set + wykład: cykl spotkań o muzyce współczesnej, g.18
http://www.bwa.tarnow.pl/3,116,aktualnosci,marcin-dymiter-aka-emiter--tracklista --dj-setywyklady.html

18-19.10.2014, Sopot, Willa FSC, Electric Forest II.
W programie: Akpatok, premierowy koncert projektu Flora Quartet, Mananasoko i premiera płyty Columbus Duo "Expositions".
https://pl-pl.facebook.com/events/1709239249301569/

23.10.Gdynia, Muzeum Miasta Gdyni, Tracklista| dj set + wykład, g.18

28.10.Tarnów, BWA, Tracklista | dj set + wykład, g.18

20.09.Elbląg, Centrum Sztuki Galeria El, Wydźwięki Międzynarodowy festiwal sztuki dźwiękowej. Spotkanie z Marcinem Dymiterem i otwarcie instalacji audio w przestrzeni publicznej.
http://resonances.galeria-el.pl/program

25.09.Gdynia, Muzeum Miasta Gdyni, MODERNIZMY I MODERNIZACJE, Tracklista| dj set + wykład: Modernizm – związki między architekturą, muzyką i formami wizualnymi Marcin Dymiter aka emiter, g.18
https://www.facebook.com/events/745875738814851/?source=1

01-2.10.Lublin, Galeria Labirynt, Warsztaty dźwiękowe

04.10.Lublin, DDK Węglin, Nowy dom-otwarcie wystawy, g.12
http://kioskzesztuka.blogspot.com/

05.10.Lublin, Galeria Labirynt, Warsztaty "Nasłuchiwanie, czyli jak otwierać uszy?"
W ramach cyklu: Po nitce do sztuki. g.12
Prowadzenie Marcin Dymiter

29.09.Gdańsk, CSW Łaźnia 2, godz. 19
Zapraszamy na prezentację podsumowującą fotograficzno-dźwiękowe warsztaty UCH O/O KO.
Czas trwania 29.08 – 05.09.2014
Strona wydarzenia na Facebooku

16.07. Elbląg, Galeria EL - premiera niePrzewodnika miejskiego, godz. 18.00
http://nieprzewodniki.org/nieprzewodnik-miejski-elblag/

26.06. Gdynia, Muzeum Miasta Gdyni, Tracklista - dj set + wykład: Początki elektroniki, narodziny eksperymentu, kontynuacje, godz.19

13-14.06. Warszawa,CSW Zamek Ujazdowski, Monotype Fest: Boris Hegenbart, Emiter, Helm, Kevin Drumm, Rashad Becker, Komora A, start 19:30
http://csw.art.pl/index.php?action=aktualnosci&s2=7&id=1032&lang=

07.05. Warszawa, Miejsce Projektów Zachęty, ul. Gałczyńskiego 3, godz. 19
Spotkanie z Magdą Franczak, godz. 20 koncert - emiter

Zapraszamy na spotkanie z artystką, Magdą Franczak, która zagłębi widzów w tajemnice pracy nad wystawą oraz koncert autora ścieżki dźwiękowej do wystawy „Lód topnieje, Pani Frankczak”, Marcina Dymitera. http://www.zacheta.art.pl/article/view/1980/otwarcie-letniego-tarasu-w-mpz#

09.05.Toruń, Kulturhauz, g.21 Columbus Duo, emiter
https://www.facebook.com/events/700283106684074/?ref=22

10.05.Poznań, Artstations, godz.19, Demonszy, Columbus Duo, emiter
www.artstationsfoundation5050.com/wystawy/wydarzenie/kola/1988
https://www.facebook.com/events/629189703837148/

Las i Publish Art zapraszają na wystawę i koncerty w ramach projektu KOLAŻ prezentowanego w przestrzeniach Słodowni +1.

3.04.Gdańsk, IKM, Columbus Duo | emiter 20:00
https://www.facebook.com/events/437431803058431/
http://www.ikm.gda.pl/

11.03.Kraków, Betel Klub, godz. 20
emiter air|field|feedback premiera płyty
https://www.facebook.com/events/227527580768591/

13.03.Tarnów, BWA
godz.17 warsztaty Nasłuchiwanie, czyli jak otwierać uszy? Wprowadzenie do field recordingu.
godz. 19 koncert emiter air|field|feedback
https://www.facebook.com/events/622886961122073

05-08.03. Elbląg, Galeria EL, warsztaty audio_ video Kopia kopii
Prowadzenie Ludomir Franczak, Marcin Dymiter
http://www.galeria-el.pl/news/kopia-kopii-warsztaty-audio_video.html

11-12.02. Opalenica, Warsztaty - wprowadzenie do field recordingu, prowadzenie Marcin Dymiter
http://www.taklamakan.pl/

14-17.11.Katowice, Miasto Lab Nowe idee dla miasta
http://miastolab.medialabkatowice.eu

15.11. Bytom, CSW Kronika, godz.19, emiter
http://www.kronika.org.pl/wydarzenia/biezace/575-air-field-feedback-w-samym-rodku-muzyki-jest-dwik-marcin-qemiterq-dymiter

18.11. Katowice, Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej, Warsztaty: misker, sampler, generator-warsztat muzyka elektronicznego od kuchni, prowadzenie Marcin Dymiter godz. 11

23.11. Gdańsk, Festiwal Czytelniczy Sztuka Czytania, warsztaty "Jak otwierać uszy - wprowadzenie do field recordingu", godz.13, prowadzenie Marcin Dymiter, 10 projekt audio video, godz.20
http://www.sztukaczytania.org.pl/index.php5?id=213
Zapisy: http://sztukaczytania.org.pl/index.php5?id=322

26.11. Sopot, Willa FSC, olga szymula_emiter, godz.20
https://www.facebook.com/willaFSC

29.11. Gdańsk, Kolonia Artystów, Field Notes #4 Pejzaż dźwiękowy Pomorza - promocja płyty, wykład dr hab. Dariusza Brzostka "Kto piszczy w trawie. Antropologia nagrań terenowych", koncert emiter, godz.19
http://kolonia-artystow.pl/article/dna/237

09.12. Sopot, Teatr na plaży, DKF Kurort, muzyka na żywo do filmu Baraka, muzyka: Paweł Nowicki, Wojtek Jachna, Jacek Buhl, Marcin Dymiter, godz. 20
http://www.teatrnaplazy.pl/pokazy-dkf-kurort/

11-13.12 Radom, Kino Helios, Muzyka na żywo do filmu "Światła wielkiego miasta" Paweł Nowicki, Marcin Dymiter

25.10.Lublin, Centrum Kultury, Sala Rozdroży, ul.Peowiaków 12, Muzyczna Scena Eksperymentalna, emiter, air/field/feedback. godz.18
http://rozdroza.com

26.10.Lublin, Centrum Kultury, Aerowaves, Josephine Baker/ rytmy oporu Jasłowska/ Dymiter/ Franczak, godz.20
http://ck.lublin.pl/pl/wydarzenia/aerowaves-2/

9.10 Bydgoszcz, FONOMO Music & Film Festival 2013, warsztaty- Muzyka w obrazie filmowym. Prowadzenie Marcin Dymiter, g.17

10.10.Bydgoszcz, FONOMO Music & Film Festival 2013, Muzyka na żywo do filmu "Baraka", muzyka: Paweł Nowicki, Wojciech Jachna, Jacek Buhl, Marcin Dymiter, godz. 21
www.wetmusic.pl/fonomo

14.09. Warszawa, Łazienki Królewskie, Festiwal edukacji dla dzieci warsztaty dźwiękowe godz.12-14:30, koncert emiter -air/field/feedback, godz.18
http://www.lazienki-krolewskie.pl/

16-17.Lipusz, Dźwiękospacery! / Soundwalks!, warsztaty dźwiękowe Marcin Dymiter
https://fabrykautu.wordpress.com/category/dzwiekospacery

22.09.Katowice, Festiwal Ars Independent, godz. 20:30
Muzyka na żywo do filmu "Baraka", muzyka: Paweł Nowicki, Wojciech Jachna, Jacek Buhl, Marcin Dymiter, godz. 20:30

27-29.09.Ełk, Dźwiękospacery! / Soundwalks!, warsztaty dźwiękowe Marcin Dymiter
https://fabrykautu.wordpress.com/category/dzwiekospacery

30-31.08, Sopot, Willa FSC, festiwal Electric Forest
https://www.facebook.com/events/645097595502701/

W trakcie festiwalu Electric Forest będzie miała miejsce premiera wydawnictwa z serii field notes- to płyta # 3 Wiatraki. Limitowana seria ręcznie wykonanych okładek. http://www.field-notes.pl/

Link do mapki: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.286692921451327.71649.218442418276378& type=3

19.06. Sztutowo, Otwracie wystawy Żydzi w KL Stuttho. Opracowanie muzyczne Marcin Dymiter

20.06. Słupsk, Herbaciarnia w Spichlerzu Richtera Rynek Rybacki (przy Zamku Książąt Pomorskich). niski szum, Siedem pieśni miejskich, godz.19

10.08. Gdańsk, CSW Łaźnia, emiter , godz.19

30.05.Gdańsk, Kolonia Artystów,
To nie ta melodia vol.3, g.19
http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/881212.html

02.06.Gdańsk, Hydro Active City, g.21.30,
Total Sound Space emiter_franczak audio video
http://www.nck.org.pl/pl/wydarzenie/1926/hydro-active-city-wystawa

06.06. Gdańsk, IKM, Warsztaty Muzyka w obrazie filmowym
http://www.magianiemegokina.pl/

08.06.Lublin, Noc kultury, Josephine Baker/ rytmy opory- taniec/ video/audio - Justyna Jasłowska, Ludomir Franczak. Marcin Dymiter, g.21
http://www.nockultury.pl/Program_Nocy_Kultury_juz_dostepny_-2-1129-6.html

17.04. Polruan Village Hall, Cornwall,
emiter_franczak:waiting for emma
open provocation festival, http://recordedfields.net/festival/

18-20. Katowice, Medialab, Warsztaty Mapa dźwiękowa zielonych terenów Katowic. Projekt w ramach Katowice Street Art Festival
http://medialabkatowice.eu/?p=697

21.04. Katowice, Park Kościuszki, Soundtrack dla Parku Kościuszki+ Total Sound Space (1), godz.15

09.05. Katowice, Warsztaty Animatikon - dźwięk w obrazie filmowym, prowadzenie Marcin Dymiter
http://www.csf.katowice.pl/?p=/pl/menu/5/10/index

10-12.05. Katowice, Warsztaty Mapa dźwiękowa zielonych terenów Katowic.

22.05. Gdańsk, warsztaty Muzyka w obrazie filmowym
http://www.magianiemegokina.pl/

23.05.Gdańsk, Kafe Delfin, niski szum, siedem pieśni miejskich - premiera płyty, godz.20

21.02. Sopot, Instytut Spraw Wszelakich, godz. 20, Pusta noc na żywo Wojciech Boros/Marcin Dymiter
http://www.instytut.be

22.02-01.03.2013, Praga, Skolska 28
Praca "Soundtrack for imaginary space" będzie prezentowana na wystawie The Hole Gallery w Pradze.
http://galeriedira.cz/index.php
http://www.culture.pl/muzyka-pelna-tresc/-/eo_event_asset_publisher/Ny17/content/utwory-zeniala-i-emitera-w-pradze
18.01. Gdańsk, Klub Żak, Dni Nowej Muzyki, emiter "air/field/feedback", godz.20
http://www.klubzak.com.pl/doc_2287-_emiter-air-field-feedback-premiera.html

09.12. Toruń, Przefestiwal, Kulturhauz, ul. Poniatowskiego 5, godz. 19, emiter

13.12. Gdańsk, Teatr w Oknie, godz.19, nowe Linie Północne - premiera na żywo. Daniel Odija- tekst, głos, Marcin Dymiter- muzyka.

15.12. Gdańsk, Instytut Kultury Miejskiej, Weekend rozmaitości, g.22:30 audio -video: Waiting for Emma, video -Ludomir Franczak, muzyka- emiter.

22.11.Gdańsk, Teatr w Oknie, Nasłuchiwanie-jak otwierać uszy, prowadzenie Marcin Dymiter aka emiter, godz.18

23-24.11, Gdańsk-Oliwa
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna - Filia nr 2, ul. Opata Jacka Rybińskiego 9.
Warsztaty Pocztówki dźwiękowe- Oliwa
Godziny: 23.11. (piątek) godz. 17-19 i 24.11. (sobota) godz.11-14.
ZAPISY: Proszę wysłać e-mail z imieniem i nazwiskiem na adres: kontakt.emiter@gmail.com.

18.10. Kraków, Unsound Festival, Klub Re, niski szum, "Songs From The Woods", godz. 17.00
http://unsound.pl

19-21.10. Katowice, SARP-MedialabKatowice, Warsztaty Nasłuchiwanie - jak otwierać uszy, prowadzenie Marcin Dymiter aka emiter
www.medialabkatowice.eu

24.10. Gdańsk, Teatr w Oknie, Prezentacja pracy dźwiękowej Pocztówki dźwiękowe-Praga oraz premierowy koncert emitera z nowym materiałem "air/ field/ feedback", godz. 18
Praca Pocztówki dźwiękowe-Praga powstawała w ramach artystycznej rezydencji ufundowanej przez Fundację Wyszehradzką w Galerii Skolska 28 w Pradze.

26-28.10. Flensburg, Kunst Baustelle_2012: mikro_makro day Ludomir Franczak - wystawa DDR, Patryk Daszkiewicz - domofon, Marcin Dymiter - Prezentacja pracy Pocztówki dźwiękowe-Praga, emiter_franczak audio video performance na podst. Frans Masereel "Geschichte ohne Worte".
http://www.8000eins.de/aktuell-kunst-baustelle-2012/

29.10. Gdańsk, Teatr Wybrzeże - 11 Międzynarodowy Dzień Animacji, emiter_franczak audio video performance na podst. Fransa Masereela "Geschichte ohne Worte", godz. 20:30
www.dzienanimacji.pl

07.09. Elbląg, Galeria EL - warsztaty - spacer dźwiękowy, godz.18, prowadzenie Marcin Dymiter

10.09. Bydgoszcz, Festiwal Adaptacje - Warsztaty literacko muzyczne: Jak powstaje słuchowisko oraz prezentacja słuchowiska "Bajki robotów"na podst. tekstu S.Lema, Daniel Odija, Marcin Dymiter, godz. 16
http://booklips.pl/wydarzenia/festiwal-adaptacje-w-bydgoszczy/

10-25.09. Praga, Galeria Skolska 28 , wystawa Onomatopoeia - Sound Location Films/ Sound Postcards/ Maysea John Grzinich and Marcin Dymiter.
http://skolska28.cz/page.php?event=596

14-15.09. Wydminy- GOK , Dźwiękospacery- kanały hydroakustyczne, prowadzenie Marcin Dymiter
http://hydroakustczne.wordpress.com
http://dzwiekospacery.art.pl

20.09. Gdańsk, Teatr w oknie , Daniel Odija, Marcin Dymiter-słuchowisko "Pociągi pod specjalnym nadzorem" na podst. prozy B. Hrabala, godz.18

Gdańsk, 6 edycja Parkowania - Popołudnie z Fauną.
04.08 godz. 18:00 Tracklista- rzecz o zwierzętach | godz. 20:00 Spacer dźwiękowy
05.08 godz. 5:30 Spacer dźwiękowy
więcej:
http://www.akukusztuka.eu/index.php?width=1280&height=800

Lipiec-Wrzesień

24.07. Praga (Czechy), Galerie Školská 28, Synestezie: Daniel Neumann, Patrick Franke, Emiter, Martin Blažíček, András Blazsek, godz.18
http://skolska28.cz

01.07-30.09. Praga, Skolska 28, Artist in residency.
Marcin Dymiter residency is funded by Visegrad Artist Residency Program.
http://skolska28.cz


Maj/Czerwiec

15.06. Białystok, Galeria Arsenał, godz.20
Projekt audio-video Wrzeszcz: video- Ania Witkowska, muzyka: Paweł Nowicki, Kuba Staruszkiewicz, Marcin Dymiter

21.06. Toruń , warsztaty dźwiękowe w ramach projektu Dźwiękowa mapa Torunia .
Prowadzenie Marcin Dymiter.
http://dzwiekospacery.blogspot.com
godz. 20:30 Cafe Draże, Tracklista [dj set+wykład] Marcin Dymiter aka emiter

14-16.05 Lublin, DDK Węglin, warsztaty field recordingowe Prowadzenie Marcin Dymiter aka emiter
http://ddkweglin.pl

15.05. Lublin, Festiwal Kody, g.18.
Koncert specjalny- 100! zagrają: Tomek Chołoniewski, dj Lenar, Jerzy Mazzoll, Ignaz Schick, Jerome Noetinger, Marcin Dymiter
http://www.kody-festiwal.pl/program

17.05. Gdańsk, Teatr w Oknie, godz.18, Tracklista- prowadzi Marcin Dymiter aka emiter

19.05. Białystok, Galeria Arsenał-Noc Muzeów, godz.22
projekt audio-video Wrzeszcz: video- Ania Witkowska, muzyka: Paweł Nowicki, Kuba Staruszkiewicz, Marcin Dymiter
http://galeria-arsenal.pl/edukacja/noc-muzeow-2012-2.html

22.05. Gdańsk, Mediateka, godz.19, wykład i set audio- Marcin Dymiter aka emiter

26.05. Bydgoszcz, Pianola, zagrają: 3 Moonboys, Columbus duo, niski szum

13.06. Gdańsk, Teatr w Oknie, godz.18, Tracklista- prowadzi Marcin Dymiter aka emiter



09.03. Polskie Radio Koszalin wyemituje słuchowisko "Ruchomy pamiętnik" w trakcie audycji Wieczór Radia Koszalin w godz. 19-21

15.03. Lublin, DDK Węglin, godz.19, emiter

21.03. Gdańsk, Teatr w oknie, godz.18, niski szum- materiał z płyty "Songs from the Woods" oraz nowe utwory. Wystąpi Olga Hanowska (skrzypce).

29.03. Gdańsk, Mediateka, godz. 18 - Daniel Odija, Marcin Dymiter słuchowisko "Bajki robotów" na podst. tekstu S. Lema

12.04. Gdańsk, Mediateka, godz.18 - Wokół elektroniki - narodziny eksperymentu i kontynuacje Marcin Dymiter aka emiter

05.12. Gdynia, Tea-tralna , godz.20:30, emiter

06.12. Łódź, Filharmonia Łódzka- Contem Ucha , godz.19 emiter "soundtracks"

07.12. Gdańsk, Kafe Delfin , godz. 20, niski szum koncert promujący płytę "Songs From The Woods" (Audio Tong)

08.12. Gdańsk, Teatr w oknie , Tracklista, godz.19

17.11. Radom, Kino Helios , muzyka na żywo do filmu Fritza Langa, "Zmęczona śmierć" godz. 12 i 20

22.11. Gdańsk, Teatr w oknie , Tracklista, godz.19

25.11. Bydgoszcz, MOK , godz.18, emiter_franczak vs poezja konkretna

22.09 Gdańsk, Teatr w Oknie
Tracklista - dj set+ wykład, godz.19

30.09 Elbląg, Galeria EL
Festiwal Art Line, emiter (elektronika), Edyta Czerniewicz (wiolonczela), godz.18

09.10 Gdańsk, Synagoga
City sound w ramach 5 Międzynardowowego Festiwalu Form Multimedialnych Transvizualia , wykład + dj set Guy Marc Hinant (Sub Rosa, Belgia), Urban Audio (Niemcy), specjalny koncert Urban Audio+ Real time audio_video project (Ania Witkowska-video, Paweł Nowicki - wibrafon, Kuba Staruszkiewicz- perkusja, Marcin Dymiter - elektronika)

20.10 Gdańsk, Teatr w Oknie
Tracklista (dj set+wykład) Marcin Dymiter aka emiter, godz.19

26.06-31.07.Wraszawa, BOOKIE
"Ruchomy Pamiętnik" na wystawie w BLA
kurator wystawy: Honza Zamojski
www.sohofactory.pl/content/2506-31072011-bookie-wystawa

01.07. Warszawa, Projekt Eugeniusz w ramach Prezydencji 2011
- praca audio "Ścieżka dźwiękowa" Cafe Ogrody
Marta Niemywska, Instalacja "Nos" dźwięk Marcin Dymiter aka emiter
formyiksztalty.pl/projekty/eugeniusz

14-17.07.Sopot, Off Centre/ Poza centrum,
Udomowienie - instalacja w windzie, Ludomir Franczak_Marcin Dymiter

15-16.07. Gdańsk, Gdańska Galeria Miejska, art Muse - Citywalk Off & Online,
Robert Sochacki, Danuta Kiewłen, Marcin Dymiter aka emiter, Zenial
www.ggm.gda.pl/pl,16,22,0,0,0,zapowiedzi,0,index.html

21.07. Gdańsk, Teatr w Oknie,
Tracklista (dj set+wykład) Marcin Dymiter aka emiter, godz.19

22-24.07.Sopot, Off Centre/ Poza centrum
- radio off_centre, Marcin Dymiter aka emiter, godz.18-21
www.otwartykurortkultury.eu/pl/projekty/off-centre

6.04. Sopot, Papryka, TRIBUTE DLA ADASIA:
Emiter / Folder / Maszyna do Mięsa / Mordy / Plac Zabaw Czemus / Sounds of Pixies / Tomek Olszewski / Włodek Stepuro

4-5.05. Chełmża, Dźwiękospacery, warsztaty audio poprowadzi Marcin Dymiter aka emiter.
Więcej: http://dzwiekospacery.art.pl/

27.05. Gdańsk, Teatr w oknie, Tracklista [dj set+wykład], Marcin Dymiter aka emiter, godz.19

4.06. Bytom, CSW Kronika, premiera słuchowiska Z miejsca na miejsce.





fot. Agnieszka Zwara